Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) Kullanımı

EHYS Sistemine öğrenci kaydının resimli anlatımı için TIKLAYINIZ...
(Resmi büyütmek için açılan sayfada üzerine tıklayınız)

Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi (EHYS) Web Sayfasına gitmek için TIKLAYINIZ...

Yardım Videosunu İzlemek için TIKLAYINIZ...

2013 YAZ KUR’AN KURSLARI
EĞİTİM HİZMETLERİ YÖNETİM SİSTEMİ
(EHYS) KULLANIM TALİMATLARI

24 Haziran 2013 tarihinde başlayacak olan Yaz Kur’an Kursları ile ilgili bütün bilgi girişleri http://ehys.diyanet.gov.tr adresindeki EHYS “Eğitim Hizmetleri Yönetim Sistemi”  programı üzerinden yapılacaktır.

İKYS “İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi” ve EHYS sistemlerinin kullanımı için ortak şifrelendirme sistemine geçilmiş olup daha önceden bu programlardan birini kullanan personel, sisteme giriş işlemini mevcut şifresini kullanarak yapacaktır. (Cami bilgi formları doldurulurken kullanılan kullanıcı adı ve şifre.)

Daha önce bu programları kullanmayan personel ise EHYS programının ana giriş ekranında yer alan “Yeni Kullanıcı” butonunu kullanarak kayıt yapacaktır. (Giriş butonunun yanında kayıt sürecini anlatan yardım videosu bulunmaktadır.)

Öğreticiler, uygulama esaslarında belirtilen tarihler arasında kursiyer girişlerini yaptıktan sonra “Onaya Gönder” butonuna basarak kayıtlarını tamamlamış olacaktır. (Bütün öğrenciler girildikten sonra onaya gönder butonuna basılacaktır. Onaya gönderdikten sonra liste ve öğrenci bilgileri üzerinde değişiklik yapılamamaktadır.)

Öğreticiler müftülük tarafından  onaylanan Ek-9 formun çıktısını sistem üzerinden alacak, kurs ve cami dosyasında muhafaza edecektir.

Öğrenci kayıtları her dönem için sistem üzerinden tekrar yapılacaktır.

Yaz Kur’an Kurslarında mevzuatın öngördüğü sayı kadar (15 öğrenci) öğrencisi bulunan görevlilere ek-ders ücreti ödenecektir.

Ek dersler program tarafından kursiyerlerin sisteme kayıt tarihine göre hesaplanacak olup, ek derslere ait “Tahakkuk Cetveli”  kesinlikle elle doldurulmayacak, elle doldurulan ve kontrolü sistem tarafından yapılmayan listelere ödeme yapılmayacaktır.

Öğrenci Yoklama ve Ders Defterleri EHYS sistemine uygun olarak hazırlandığından, doldurulurken buna dikkat edilecektir. Sınıf listelerinde yer alan SİSTEM KONTROL NO (Sicil no) ve DERS KAYIT KODU öğrencinin EHYS programından alınacak ve ilgili alana yazılacaktır.

Not: İKYS ve EHYS programlarında ortak şifre kullanıldığından, personel bundan sonrada bu programlar üzerinde işlem yapacağı için, şifresini muhafaza etmesi gerekmektedir. (Şifre işlemleri e-mail yolu ile aktive edilerek personelin  kendisi tarafından yapılacaktır)

IV- YARDIM DÖKÜMANLARI
Sistemin kullanımı hakkında eğitim videoları hazırlanmış olup, bu eğitimlere sisteme giriş yapıldıktan sonra “Yardım Videoları” başlığı altında ulaşılabilecektir.

Vakfıkebir İlçe Müftülüğü
Kemaliye Mah. Ara Sok. No: 4/2 Vakfıkebir / TRABZON 
Telefon : 0 462 841 5144   Faks : 0 462 841 5824
Tüm hakları saklıdır © 2010 - 2011  
Tasarım : Mithat GÜDÜ